21. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali Yapıldı

0
225

Zeytinburnu’nda 20 yıldır düzenlenen Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali’nin 21’incisi pandemi ve sosyal mesafe kuralı nedeniyle online olarak yapıldı. Programlar takipçilere Zeytinburnu Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak aktarıldı.

Zeytinburnu Belediyesi tarafından 20 yıldır düzenlenen “Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali“nin 21‘incisi Merkez Efendi Camii‘nde Merkez Efendiyi Anma Gecesi ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralı göz ardı edilmedi ve vatandaşlar festivale online olarak katıldı.  21. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali Yapıldı

TÜM PROGRAMLAR CANLI OLARAK YAYINLANDI

Zeytinburnu’nda yaşamış, meşhur Mesir Macunu’nun mucidi ünlü hekim Merkez Efendi‘nin anısına düzenlenen Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali’nin 21’incisi Merkez Efendi Camii’nde düzenlenen anma gecesi programıyla başladı. Serdar Tuncer’in sunuculuğunu üstlendiği festivale, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy da katıldı.

21. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali YapıldıZeytinburnu için artık bir gelenek haline gelen festivale bu kez yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlar katılamadı. Zeytinburnu Belediyesi tarafından sosyal medya hesaplarına canlı yayınlar aracılığıyla taşınan programda; ilahiler okunarak Kur’an tilaveti yapıldı. Salgın nedeniyle seyirciye kapalı olan festival, canlı programlar aracılığıyla 14 Haziran’a gecesine kadar devam etti. Tüm yayınlar Zeytinburnu Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak takip edildi.

21. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali Yapıldı Festivalin ikinci gün programında, şifalı bitkiler uzmanları Geleneksel Tıp Konuşmaları’na katıldılar. Rana Babaç Çelebi doğal tütsü yapımı, Nil Sarı Osmanlı döneminde bulaşıcı hastalıklara karşı bitkisel ve doğal korunma yöntemleri, Aslı Yazıcıoğlu ise, antiviral etkili uçucu yağlar hakkında detaylı bilgiler verdi. Festival, sanatçı İlyas Yalçıntaş‘ın verdiği konser ile son buldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz