İsmek’te Hacamat ve Sülük Uygulama Kursu varmı ? Hacamat ve Sülük Uygulaması Nerden Öğrenebilirim ?

0
90

İnternette ve çeşitli bilgi platformlarında başta olmak üzere İSMEK’te HACAMAT Kursu var mı ? sorusu derneğimiz olan Bilimsel Hacamat ve Tamamlayıcı Tıp Derneği’ne de sık sık sorulmakta.

İsmek Hacamat ve Sülük Kursu sorusuna verilecek cevap ise; Tıp doktorlarının gittiği GETAT Merkezleri dışında çeşitli sivil toplum örgütleri destekli eğitim platformlarında HACAMAT ve Sülük Kursu veya eğitimleri adı altında birkaç yer olduğu görülmekte..?

Yani İSMEK’te HACAMAT ve SÜLÜK Kursu var mı ? sorusu VERİLEBİLECEK cevap ise gerek GETAT yönetmeliğine göre doktorlara, gerekse bu konulara merak duyan ve ilgi gösteren kişilere GETAT’ın tüm diğer dallarıyla ilgili olarakta İSMEK te kurs almak mümkün görülmemektedir.

GETAT yönetmeliğine bakıldığında yasal olarak hacamat ve sülük başta olmak üzere uygulama yapma yetkisi SADECE tıp doktorlarında olduğu ifadesi yer almaktadır.

Hacamat ve sülük konusunda geleneksel tıp ile ilgili çalışmalarını yıllardır sürdüren Bilimsel Hacamat ve Tamamlayıcı Tıp Derneği’ ise; KENDİ desteğinde kurulan bilgi ve eğitim platformu olan HACAMAT AKADEMİSİ çalışmaları ile hacamat ve sülük konusunda Doktor anlatımıyla DOĞRU BİLGİ ve sonrasında katılım sertifikası verme eğitimleri gerçekleştirmektedir .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz