İstanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlenen HACAMAT ve SÜLÜK kursları için arayınız..

0
128

Geçmişten bugüne hacamat denilince, çeşitli vakumlama aletleri veya kupalarla oluşturulan emme gücü ile vücuttaki deri altındaki toksik madde ve atıkların deri yüzeyine toplanmasının sağlanması sonrasında yaklaşık 2 mm’lik çiziklerle bu sıvıların vakum yoluyla dışarıya alınması metodu akla gelir..

Kadim zamanlardan beri bilinen hacamat tedavisi, neredeyse insanlık tarihi kadar eski olup; batılı bilim adamlarının da kupa terapisi olarak tanımladığı ismiyle tedavide vücutta akıcılığı olmayan kirli kanı ve dokular arasındaki sıvıda biriken atıkları dışarı almak yöntemi olarak ( YAŞ KUPA) anılmaktadır.

Yaş kupada öncelikle vakumlama öncesi uygulama bölgesine önce kesikler atılıp sonra kupa vurulurken; hacamat uygulamasında ise önce vakumlama sonra kesi ve sonrasında tekrar kupa vurulması ile kirli kanı ve dokular arasındaki sıvıda biriken atıkları dışarı alınma şeklinde gerçekleştirilir.

Yasal yönetmelikler çerçevesinde gerçekleştirilmesi gereken hacamat ve sülük tedavisi uygulanma işlemlerinde sırasıyla hangi yöntem ve metotlarla zararlı sıvıların dışarıya alınma işlemleri gerçekleştirilecekse bir hekim tarafından muayenesi sonrası ve tavsiyesi ile yapılmalıdır.

Hacamat ve sülük uygulaması yapılmasının uygunluğunun Hekim tarafından karar verildikten sonra hacamat yapılacak bölgenin sterilizasyonu yapılıp uygulama bölgesi kupalar vakumlanarak kapatılır.

Vakumlama süresinin dolması işlemi yapıldıktan sonra bölge jilet, bisturi ucu veya bir lansetle kanın çıkabileceği şekilde ve nizami boyutlarda kesikler atılarak tekrar kupalar üzerine vakumlanarak kapatılır. Sonra kupaların içine KESİ YERLERİNDEN toksik maddeler ve kan dolmaya başlar. Kupaların dolması ve sıvı alma işleminin süresi havcamat tedavisini uygulayan hekimin uygun gördüğü ölçüde sıvının alınması ile sınırlıdır.. Yoksa derin kesikler sonucu alınan sıvının toksik madde dışında kan olarak kupayı doldurma işlemi hacamat uygulaması olmayıp, yanlış uygulama sonucu sadece kan alma işlemi sayılmaktadır.

Geleneksel tıbbın tüm branşlarını ile hacamat ve sülük uygulaması konusunda doğru bilgi sahibi olmak ve istanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlenen HACAMAT ve SÜLÜK kurslarımıza katılıp yanlış bilinenleri öğrenmek için seminerlerimize, eğitimlerimize ve bilgi toplantılarımıza katılmak için arayabilirsiniz..

HACAMAT AKADEMİSİ, HACAMAT VE SÜLÜK KURSLARI KONUSUNDA

İstanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlenen HACAMAT ve SÜLÜK kursları için arayınız..

BİLGİ EDİNME KAYITLARI İÇİN 0532 4562066

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz