KORONA SONRASI SÜLÜK KURSU VE HACAMAT KURSU NE ZAMAN BAŞLAR…

0
233

Tüm dünyayı esir alan pandemi salgını COVİD19 tedbirleri sonrası yeni yaşam biçimi ve sosyal etkinlikler ne zaman başlayacak diye çok sayıda soruyu her gün onlarca bilim insanı cevaplamaya çalışıyor..

Tabi böyle olunca bizlere de Hacamat Akademisi olarak, ” Hacamat uygulaması KONUSUNDA MERAK ETTİKLERİMİZİ öğrenmek için kurs programlarınız VAR MI, KURS PROGRAMLARINIZI ÖĞRENMEK İSTİYORUZ, HER İLDE hacamat KURSU DÜZENLİYOR MUSUNUZ, BU HACAMAT VE SÜLÜK KURSLARA BİZDE KATILABİLİR MİYİZ, HACAMAT kurslarını doktor mu düzenliyor, hacamat konusunun doktor mu anlatıyor..” bir çok soruya cevaplar aranıyor..

Hacamat bilimi konusunda sorulan sorulara bilgiler veren HACAMAT AKADEMİSİ yaklaşık iki yıldır GELENEKSEL TIP kategorileri ile ilgili çok çeşitli bilgilendirme seminerlerini işinin ehli SAĞLIK BAKANLIĞI yönetmeliğine uygun alanı ile ilgili ( hacamat eğitimi kursu ve sülük eğitimi kursu) derslerine girmiş yetkili bilim insanlarınca yapılan bilgi seminerleri ve TOPLANTILAR DÜZENLEMEKTEDİR.

Bir süredir tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle gösteri ve toplantıların ertelenmesi, seyahatlere getirilen kısıtlama ve hastalıkla mücadele kapsamında 1 metre kuralı ve maske takma zorunluluğu gibi nedenler bütün sosyal aktiviteler hemen hemen dünyanın her yanında durdurulup geçici olarak yavaşlatılmıştı..

Covid19 PANDEMİSİ nedeniyle okulların dahi kapatıldığı bu ortam nedeniyle, hacamat kurs, hacamat kursları ve sülük kursu, sülük kursları gibi benzeri tüm bilimsel yerel, ulusal ve uluslararası seminer, kongre, ve toplantılar ertelendiği gibi her sektörde de benzeri beklemeler geçildi..

Vücudun bağışıklık sistemini artırdığı ifade edilen hacamat uygulaması, sülük uygulaması ve diğer tamamlayıcı tıbbın modern tıbbı destekleyeceğini ifade eden bu konular ile ilgili eğitim almış uzmanlar bilgilendirme seminer, kurs ve toplantılarını yasa çerçevesi içinde başlatacaklarını da ifade ediyorlardı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı:

1 Haziran’dan itibaren restoran, cafe, pastane, spor salonu gibi yerler her gün saat 22.00’ye dek açık olacaklar. Plajlar, müzeler, ören yerleri, milli parklar ve bahçeler 1 Haziran’dan itibaren belirli kurallarla faaliyete geçecek

Erdoğan’ın açıkladığı normalleşme süreci kapsamında atılan yeni adımlar ise şöyle:

 • “Şehirler arası seyahat sınırlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamıyla kaldırılmıştır.
 • Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran’da açılacak.
 • İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek.
 • İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak.
 • Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran’da hizmet vermeye başlayacak.
 • Plajlar, milli parklar ve bahçeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran’dan itibaren faaliyete geçebilecek.
 • 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olma uygulaması devam edecek.
 • Hayvan satış yerleri 1 Haziran’dan, hipodromlar 10 Haziran’dan itibaren faaliyete geçebilecek.
 • Sürücü kursları, benzeri kurslar 1 Haziran’dan itibaren hizmet verebilecek.
 • Deniz turizmi, balıkçılığı ve taşımacılığı ile ilgili sınırlamalar da belirlenen kurallar dahilinde kaldırılmıştır.
 • Müze ve ören yerleri, 1 Haziran’da onlar da açılıyor.
 • Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır.”
 • BU AÇIKLAMALAR IŞIĞINDA BAKTIĞIMIZDA SÜRÜCÜ KURSLARI VE BENZERİ AMAÇLI BİLGİLENDİRME VE DİĞER KURS ALANLARININ AÇILMASI SİZLERİN DE TAMAMLAYICI TIBBIN KATEGORİLERİ İÇİNDE YER ALAN ”HACAMAT KURSU NE ZAMAN BAŞLAR, VEYA SÜLÜK KURSU NE ZAMAN BAŞLAR” GİBİ SORULARINIZA DA CEVABI HAZİRAN AYI VEYA SONRAKİ AYLAR OLAN AĞUSTOS VE DİĞER AYLARA İŞARET ETMEKTE ..
 • Demek ki yakında Doktorlar öğretiminde HACAMAT ve SÜLÜK konusunda bilgi alma ve merak ettiklerinize cevap bulma vakti geliyor..
 • KONU İLE İLGİLİ TARİH VE BİLGİYİ 0532 456 2066 NUMARALI TELEFONDAN HER ZAMAN Kİ GİBİ ALABİLİRSİNİZ..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz