Tamamlayıcı Tıp Sistemlerinde Homeopati nedir

0
129

Homeopati: Aşırı dilüe edilmiş ilaçların (ölçülemeyecek dozda molekül içerir) insanların kendi tedavi edici doğal kapasitesini uyarmak için verilmesidir. Homeopatik ilaçlar, klasik olarak tekli dozlar şeklinde dakika-ay arasında değişmekte olan intervallerde verilir.

Tamamlayıcı Tıp Sistemlerinde Homeopati nedir

ABD’de homeopatik ilaçların hazırlanması süreci FDA gözetiminde çalışmakta olan HPCUS (Homeopathic Pharmacopoeia Convention of the United States) tarafınca belirlenmiş olan kurallara göre hazırlanır.

Homeopati, vücudun kendini tedavi edebileceği inancını temel alan tıbbi bir sistemdir. Uygulayanlar, bitkiler ve mineraller gibi küçük miktarlarda doğal maddeler kullanırlar.Homeopatinin bütünsel doğası, her bireyin kendine özgü bir birey olarak muamele görmesi anlamına gelir ve hastanın bedeni, zihni, ruhu ve duyguları, hastalığın yönetimi ve önlenmesinde dikkate alınır..

Hastalığın belirtilerini ortaya çıkaran madde suyla seyreltilerek ilaç olarak kullanılır. Tedavi yöntemindeki inanca göre madde ne kadar çok seyreltilirse o kadar güçlü bir etkiye sahip olmaktadır.

Tamamlayıcı Tıp Sistemlerinde Homeopati nedir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz